BASIN DAVETİ

20 HAZİRAN DÜNYA MÜLTECİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ

“GENÇ MÜLTECİLERİN SOSYAL UYUMU İÇİN SANAT”

İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi ( İGAM ) tarafından desteklenen “ Genç Mültecilerin Sosyal Uyumu için Sanat” projesi kapsamında mülteci gençler sanatla buluşuyor. Zor şartlar altında yaşama tutunmaya çalışan mülteci gençler, edebiyat ve müziğin buluştuğu özel gecede, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü etkinlikleri kapsamında Ankara’da bir araya geliyor. Mülteci gençler ve sorunları hakkında sosyal farkındalık yaratma ve bir sosyal uyum modeli oluşturma hedefiyle yola çıkan proje aynı zamanda “müzikle terapi” konseptini uygulamaya koyuyor.
Mülteci gençlerin ev sahibi toplulukla birlikte kaliteli eğitime erişmesi, özellikle kız çocuklarının okula gitmeye teşvik edilmesi ve bu sayede gençlerin hem kendi geleceklerine hem de gezegenimizin geleceğine yatırım yapması hedefiyle oluşturulan temaları içeren etkinlikte, şiir dinletisi, arapça ve çoksesli şarkılardan oluşan konser, ayrıca Suriyeli, Iraklı ve Türkiyeli gençlerden oluşan 55 kişilik “Bizim Koro” Konseri ile müziğin evrensel diliyle gençler bir araya geliyor.

Gecede ayrıca, eğitimlerine devam eden mülteci kız çocuklarını teşvik amacıyla düzenlenen Malala Ödülleri sahiplerini bulacak.
Etkinlik Yeri : Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonu ( CSO)
Talatpaşa Bulvarı, No: 38 Opera/ Ankara
Etkinlik Saati : 19:30 – 21:30

İletişim :
– Nihal Eminoğlu – İGAM Gönüllü Basın Danışmanı / 0536 550 53 25 / nihaleminoglu@gmail.com
– Metin Çorabatır – İGAM Başkanı / 0532 334 99 97 / mcorabatir@gmail.com

 

Detaylı Programa buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir