Mülteci Hakları için Medya ve Sivil Toplum İş Birliği projesi kapsamında gerçekletirilen Hatay eğitimi İskenderun Anemon otelde proje koordinatörü Esra Yurt’un  proje sunumu ile açıldı. Ardından İGAM Başkanı Metin Çorabatır ”Mülteci Tanımı, Mülteci Hakları ve Hak Temelli Yaklaşım” konu başlığı ile sunumunu gerçekleştirdi.

 

2 Kasım 2017 Perşembe günün ikinci sunumu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Dr. Neva Öztürk  ”Türkiye’deki Yasal Uygulamalar” başlığı altında gerçekleştirdi.

 

Ardından, HÜGO Müdürü ve İGAM Başkan Yardımcısı Murat Erdoğan ”Suriye Krizi ve Türkiye’deki Güncel Durum”” konu başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

Mülteciler için Tarafsız Medya sloganı ile yürüttüğümüz projemiz  Prof. Dr. Ülkü Doğanay’ın  ”Medyada Nefret Söylemi” ve ”Hak Odaklı Habercilik” konu başlıkları ile gerçekleştirdi.

 

 

 

İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi tarafından Gazeteciler Cemiyeti ortaklığı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu fonu ile yürütülen Mülteci Hakları İçin Medya ve Sivil Toplum İş Birliği projesinde günün son sunumunu duayen belgeselci Coşkun Aral gerçekleştirdi.

 

 

Medya mensupları ile STK Temsilcilerini bir araya getirerek diyaloğu sürdürmeyi amaçlayan projemizde tüm katılımcıların katılımıyla bir akşam yemeği gerçekleştirildi. Akşam yemeğinin bitimiyle gerçekleşen açık oturumda HÜGO Müdürü Murat Erdoğan’ın moderatörlüğünde Ravda Dur Derneği kurucusu Ravda Nur Cuma ve duayen belgeselci Coşkun Aral’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

 

 

 

Eğitimin son günü 3 Kasım 2017 tarihinde  Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı’nın ”Mülteci Haberleri ve Haber Etiği” sunumu ile açıldı.

 

 

 

Ardından TOBB Üniversitesi Yrd. Doc. Dr. Başak Yavcan ”Medya’da İçerik Analizi” başlığı altında konuşmasını gerçekleştirdi.

 

 

Mülteci Hakları İçin Medya ve Sivil Toplum İş Birliği projesi Hatay eğitimimiz kapsamında sürdürülen etkinliğimizin son sunumunu ”Medyada Mülteci Algısı” adlı sunumuyla İstanbul Kültür Üniversitesi Yrd. Doç Dr. Bora Bayraktar gerçekleştirdi.

 

Eğitimlerin sonunda gerçekleştirilen atölye çalışmalarının ardından katılımcılara sertifikalar verildi ve eğitim sonlandırıldı.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir